KURUMSAL

BİZ KİMİZ

Firmamız, 2006 yılından bu yana konusunda deneyimli mühendis kadromuz ile, BKT BOĞAZİÇİ KİMYASAL TEKNOLOJİLERİ Sanayi ve Dış Ticaret Ltd Şti adı altında Su şartlandırma, BKTWATER markası ile Su Arıtma ve Atık Su Geri Kazanım alanlarında faaliyet göstermektedir. Merkez ofisi İstanbul'da olan firmamız, Sakarya Hendek’ te bulunan fabrikamızda su arıtma ve atık su geri kazanım çalışma alanlarında kendi teknolojisiyle ve mühendislik birikimi ile üretim yapmaktadır. .

Şirketimiz günümüz itibari ile, ihracat yapan ve ekonomiye katkı sağlayan bir konumdadır. Rusya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve Türki Cumhuriyetler başlıca ihracat yaptığımız ülkelerdendir.

BKT, Su Şartlandırma Kimyasalları alanında, KURİTA Turkey Kimya A.Ş.’nin Doğu Marmara ve Tataristan Bölge bayisidir.
Kurita, endüstriyel su, proses şartlandırmasında dünyanın en önemli tedarikçilerinden biridir. 1949 da kurulan Japon menşeili şirkettir. Dünyada 130 ülkede faaliyet gösteren Kurita’ nın Avrupa’ da satış ofislerinin yanında 4 adet üretim tesisi bulunmaktadır. Bunların ikisi Almanya, biri Fransa ve diğeri ise Türkiye’ dedir. Türkiye’ de satışa sunulan ürünlerin %80’i Kurita’ nın Balıkesir Bandırmada bulunan üretim tesisinde üretilmektedir. Kurita kendine ait patentli teknolojileri, 6600 çalışanı ile çeşitli birleşmeler ile 135 yıllık sektör tecrübesine sahip global bir oyuncudur.

Su şartlandırma ve danışmanlık sektöründe müşteri ve sektör deneyimine sahip firmamız, müşterilerine, tesislerin ömrünün korunması, enerji tüketiminin düşürülmesi ve optimum iş güvenliği gibi avantajlar sağlamaktadır.

Firmamız, 2010 yılından itibaren Türkiye'de ve tüm dünyada, Endüstriyel Su Arıtma ve Atık Su Geri Kazanım konularında anahtar teslim proje üretmekte ve uygulamaktadır.

Ülkemizde ve dünyada, kirletilen suyun kazanılması, doğal kaynakların korunması ve tasarruf edilmesi her geçen gün önem kazanmaktadır. Firmamız, altyapısından ve bilgi birikiminden gelen güç ile bu sürece katkı sağlama konusunda kendini sorumlu hissetmektedir. Kurduğumuz tesisler sayesinde su tasarrufu ve atık suların kazanımı konusunda bu sürecin içerisinde yer alarak, çevresel sorumluluklarımızı yerine getirmekte ve çalıştığımız işletmelere değer katmaktayız.

BKT Boğaziçi Kimyasal Teknolojileri, BKTWATER markası adı altında ürettiğimiz Endüstriyel Su Arıtma ve Atık Su Geri Kazanım Ürünlerini Sakarya Hendek’ te bulunan 1500 m2 kapalı alana sahip, 60 m2 laboratuvar, 400 m2 idari ofisleri bulunan toplam 3000m2 alana kurulu fabrikamızda gerçekleştirmektedir. Kendi teknolojilerimiz ve sektördeki deneyimimizin ürünü olan sistemlerimiz mühendislerimiz ve proje ekibimizin denetiminde proses ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma ve Atık Su Geri Kazanım

Projelendirme

Konusunda uzman ve tecrübesini kanıtlamış proje ve AR-GE ekibimizle müşterilerimizin talepleri doğrultusunda istenilen kapasitelerde sistem dizayn ve projelendirme hizmeti vermekteyiz.

Kurulum-Montaj- Süpervizörlük

Sistemleriniz ekibimiz tarafından kurulumu ve montajı yapılarak işletmeye hazır hale getirilmektedir. Devreye alma sonrasında gerekli eğitimler ve satış sonrası servis hizmetimiz ile siz müşterilerimize destek olmaya devam etmekteyiz.

Proje Danışmanlığı

Mevcut sistemlerinizin revizyon işlemleri, bakım ve kontrolleri; Ayrıca yeni tesisleriniz için, danışmanlık, teknik şartname oluşturma veya gerekli projelerin belirlenmesi için proje danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

Anahtar Teslim Arıtma Tesisleri

İstenilen kapasitelerde ve talep edilen ürün su özelliklerine göre projelendirme yapılarak, sistemlerin fabrikamızda üretilmesi, sevke hazır hale getirilmesi, tesis binası, yerleşim planı, borulaması, elektrik-otomasyon, işletmeye alma ve eğitime kadar olan adımlarda anahtar teslim çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.
"Dünyamızın geleceği için suyumuza sahip çıkıyoruz."