Tünel ve Madencilik

Tünel açma veya madencilik faaliyetleri büyük projelerdir. Yapılarınızın kusursuz inşa edilmesi için yenilikçi sistem çözümleri sunuyoruz. En son teknoloji ürünlerimiz ve çok sayıda tünel inşaatı projesinden kazandığımız zengin deneyimimizle hizmetinizdeyiz.

Kurita Araştırma ve Geliştirme Merkezi sürekli yenilikçi çözümler geliştirerek ürün yelpazemizi en güncel ihtiyaçlara ve şartlara uyumlu hale getirmektedir. Bu sayede müşterilerimiz her zaman yüksek performanslı ürünler alacaklarını bilir.

Alkali İçermeyen Hızlandırıcılar

Gecedral® F sıvı hızlandırıcıları, püskürtme betonla tünel boşluğunun güvenilir ve emniyetli bir biçimde sabitlenmesi ve doldurulmasında ideal bir ürün olduğunu kanıtlanmıştır. Gecedral® F iyi bir yapışkanlığa sahiptir, erken kürleşmede yüksek mukavemet kazandırır, düşük sıçrama yapması sayesinde yüksek hızlarda kullanılabilmesini sağlar, güvenilir bir mukavemet elde edilir.

Ayrıca, toz hızlandırıcı olarak Gecedral® P500 ürünümüz de bulunmaktadır.

Alkali Toz Hızlandırıcılar

Gecedral® ABE, Gecedral® ABE-R yüksek erken mukavemet istenilen bütün püskürtme beton uygulamaları için tasarlanmıştır. Hem ıslak püskürtme hem de kuru püskürtme yöntemlerinde kullanılabilir. Püskürtme sırasında iyi bir beton kıvamı elde edersiniz

Tünel Çeper Boşluğu Dolguları

Tünel çeper boşluğu harcı tünel ve yeraltı inşaatlarında segmental astarla kaya arasında kalan halka şeklindeki boşluğu doldurmak için uygulanır. Bu dolgu tünel iç çeper (segment) yatağı için gereklidir. Yeni Gecedral® RSM ürünümüz tünel makinesinin kürleşme hızından bağımsız bir hızda çalıştırılabilmesini sağlar. Ekonomik Gecedral® RSM ürünümüz klorür ve alkali içermez.

Tozuma Önleyici

Toz oluşumu tünelin içinde, tünel dışındaki erişim yollarında ve hafriyat yığınlarında oluşabilen bir sorundur. Tozlaşma, etkili bir toz bağlama ajanı olan Ferrosolf® 9918 ile büyük ölçüde kontrol edilebilir. Tozlu yüzeyler bir polimer filmle stabilize edilir. Toz oluşum esnasında bile yere çökeltilebilir. Bu sayede inşaat makinelerinin bakım maliyetleri de düşer. Ferrosolf® 9918 güvenlidir ve kullanımı kolaydır.

Toprak Şartlandırma

Delme ekipmanlarının kullanıldığı çamurlu topraklarda tünel makinelerinin vidalı konveyörlerini korumak ve çamurun kolay taşınmasını sağlamak için çamurun çok akışkan olması gereklidir. Bu nedenle toprak şartlandırma / çamur stabilizasyonu yapılması gereklidir. Yeni çevre dostu ürünümüz Ferrosolf® 700 ile yapılan testler son derece iyi sonuçlar göstermektedir.

Tünel Drenajında Kireç Ve Depozit Oluşumunun Önlenmesi / Temizlenmesi

Siliphos® , hem geri dönüşlü hem de geri dönüşsüz drenaj sistemlerinde sinter birikintilerinin oluşumunu engeller. Bu sayede pahalı bakım çalışmalarının azaltılmasını sağlar, tüneldeki duruşlar azalır, çalışma trafiği engellemeden devam eder.